Haber

Almanya’ya giden Kılıçdaroğlu, vatandaşlar arasında pasaport kuyruğunda görüntülendi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı ziyaretleri devam ediyor. Önce ABD’ye ardından İngiltere’ye giden Kılıçdaroğlu, bu sabah saat 08.35’te tarifeli uçakla Almanya’nın başkenti Berlin’e gitti. 14-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek ziyaret kapsamında Berlin’in yanı sıra Frankfurt ve Münih’e gitmesi beklenen Kılıçdaroğlu’na CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke eşlik edecek.

PASAPORT SIRASINA GİRİLDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun havalimanında pasaport kuyruğuna girdiği anlar çevredeki vatandaşların objektiflerine de yansıdı. Sırasını bekleyen Kılıçdaroğlu, işlemlerini yaptırdıktan sonra uçakla Almanya’ya gitti. Almanya ziyaretinde Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Jeremy Rifkin de heyete katılacak.

CHP’DEN ZİYARETLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

CHP’den yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vizyon yolculuğunun yeni durağı Almanya olacak. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında Endüstriyel Dönüşüm Başdanışmanı Jeremy Rifkin ile de çeşitli temaslarda ve çalışma toplantılarında bulunacak.” Almanyaya.”

PROGRAMIN ANA ODAĞI ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜM

Almanya programının ana odağının sanayi dönüşümü olacağını belirten CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Jeremy Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşümü hamlelerini yerinde gözlemleyecek ve sektör için değerli temaslarda bulunacak. Türkiye’de yapmayı planladığı işler. .

ÜNİVERSİTE VE SİVİL TOPLUM KURULUŞ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞMEK

CHP Genel Başkanı’nın sektör kuruluşlarının temsilcileriyle de toplantılar yapacağının belirtildiği açıklamada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, üniversite, iş gücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle buluşturan ve akıllı teknolojiye geçişi sağlayacak modelleri inceleyecek. sanayi bu şekilde. Devlet anlayışının yarattığı refah ve zenginliğin topluma yayılması konusundaki deneyimleri de dinleyecek.”

Kılıçdaroğlu, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşlarını ve ekonomiAlanda faaliyet gösteren kurum ve kişilerle temaslarda bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu