Haber

İstanbul’da sahte belge düzenleyen iş yerlerine 450 bin lira ceza

Denetimlerde, İstanbul’da bir danışmanlık firması bünyesinde yabancı uyrukluların oturma izni almasına aracılık eden ve bunları sahte belge ile düzenleyen işyerlerine 450 bin lira para cezası verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yeni bir çalışma başlatıldı. Çeşitli geçersiz belgeleri bulunan yabancıların ikamet izni başvurularının İstanbul genelinde bir danışmanlık şirketi adı altında yapılmasına aracılık edilmemesi için yürütülen çalışmalar çerçevesinde işlem düğmesine basıldı.

24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde Maliye Bakanlığı, İl Göç İdaresi ve Zabıta ekipleriyle birlikte Bahçelievler, Esenyurt ve Beylikdüzü’ndeki farklı iş yerlerinde denetimler yapıldı. Bu işyerlerinin vergilendirmede usulsüzlük, kaçak işçi çalıştırma, vatandaşlık ve oturma izni başvurusunda bulunma yönünde faaliyet gösterdiği belirlendi.

Konuyla ilgili işyerlerine “vergi usulsüzlüğü, yetkisiz personel çalıştırma, vergi kanununa muhalefet” gibi usulsüz işlemlerden dolayı 450 bin lira idari para cezası verilirken, suç duyurusunda bulunan yabancı uyruklu 2 kişi hakkında sınır ötesi işlemler başlatıldı. yapılan kontrollerde ülkemizde kaçak çalıştırıldığı belirlendi. – İSTANBUL

haber-sehzadeler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu